Не секрет, що більшість світлових смужок на діодах не здатні працювати безпосередньо від електричної мережі в 220 вольт, тому їм потрібні спеціальні пристрої, які трансформують напругу до оптимальних значень і стабілізують її від стрибків і перепадів. Один з таких основних перетворювачів – блок живлення для світлодіодної стрічки 12в, який найбільш часто використовується, оскільки саме з такою напругою працює більшість світлових шлейфів з кристалами.
Вхідна напруга може змінюватись в межах від 110 до 340 вольт, проте на виході вона буде незмінно рівною 12 вольтам – у складі блоку живлення є потужні мережеві фільтри. В цьому і полягає сенс використання перетворювача, який дозволяє економити суттєві енергоресурси, правильно живлячи стрічку. По потужності трансформатори для 12-вольтової стрічки можуть бути і на один ват і на тисячу, однак напруга їх буде незмінною.
Блоки живлення для світлодіодних стрічок 12 вольт виробляються в декількох видах: герметичні та негерметичні, а також наполовину герметичні. Всі вони володіють приблизно однаковими властивостями – захистом від короткого замикання в електромережі, функцією від перевантаження або перенапруження, і все обладнані так званими внутрішніми потенціометрами, які підлаштовують під струм потрібне значення. Перші позначаються показником IP65,66 або 67, а значить, можуть використовуватися у відкритих приміщеннях і при оформленні освітлення світлодіодними смужками в екстер'єрі. Вони не бояться підвищеної вологості, пилу та інших впливів навколишнього середовища. IP67 можна використовувати навіть безпосередньо в рідинах, можливо в басейні або джакузі. IP20 і IP33 – волого не захищеною. Вони застосовуються при організації внутрішнього освітлення стрічками в інтер'єрі, де рівень вологи невисокий. Напівгерметичні можуть застосовуватися в місцях з помірним рівнем вологості – на балконах, верандах. Такі блоки захищені від дощу.
Щоб блок живлення 12v прослужив вірою і правдою, необхідно правильно розрахувати споживану потужність діодного модуля і звірити її з потужністю самого трансформатора. Однак варто враховувати, що необхідно залишати запас потужності приблизно в 25% до максимального значення для довговічної і стабільної роботи пристрою, інакше стрічка не прослужить і тижня – перегорить. На кожній стрічці є споживана напруга на один погонний метр – треба просто помножити кількість метрів на споживане значення напруги і помножити результат на коефіцієнт 1,25. Наприклад, при потужності 4,8 ват на метр, потрібно підключити вісім метрів шлейфу. Значить, варто придбати трансформатор потужністю не менше 48 ват. Визначившись з цим показником, варто подумати про рівні вологозахищеністю. Якщо стрічка знайде призначення у ванній, кухні, балконі, палісаднику, фасаді, вікнах – вибір впаде на герметику.
Якщо в спальні, вітальні, дзеркалах, нішах – негерметичні або напівгерметичні. При необхідності підключити невелику стрічку можна обійтися і так званим розеткові блоком. Він схожий на звичайний зарядний пристрій для мобільних телефонів, має невисоку вартість, а разом з тим і рівні напруги і герметичності. Це ідеальний варіант для шлейфу в якості настільної лампи або елементів декору, невелика коробочка, легко прихована в інтер'єрі. Адаптер і інші види стабілізаторів напруги можна придбати в інтернет-магазині Ledstorm, де якість завжди на першому місці.