Багато покупців світлодіодної продукції помилково припускають, що придбати можна тільки цілий комплект, припустимо, прожектора, і при виході його з ладу при неправильній експлуатації доведеться купувати новий агрегат. Насправді все інакше – кожен прожектор складається з декількох складових, найбільш вибагливими з яких є модулі зі світлодіодами. Використання негерметичних установок поза приміщеннями або всередині з високим рівнем вологості, при високих температурах до +80 градусів за Цельсієм, часті механічні пошкодження або при підключенні приладу до неправильної напруги можуть статися поломки або перегорання SMD. Для таких випадків в каталогах провідних магазинів світлодіодного освітлення обов'язково присутні світлодіодні матриці для LED прожекторів, якими можна з легкістю замінити вийшли з ладу.
Офіційно такий матричний модуль носить назву Chip-On-Board («чіп на платі» або COB), і відрізнити їх від інших стрічок або кластерів легко за характерною жовтою оболонкою, на яку внесено економні кристали. Такі комплектуючі схожі на чіп, надалі монтуємий в колбу прожектора. Вони представлені в декількох різновидах, в залежності від сили напруження і, відповідно, яскравості світлового потоку – 10 ватт і 900 люмен, 20 ватт і 1800 люмен, 30 – 2500 і 50 ватт – 3600 люмен. Всі матриці розсіюються під кутом 140 градусів і мають орієнтовний термін служби 50000 годин інтенсивного використання.
Ще однією комплектуючої деталлю для нормальної роботи світильника є драйвер для прожектора. По напрузі він еквівалентний матриці, проте існують також перетворювачі 75 і 100 ват, так як пристрою необхідно залишати запас напруги в 25%. Десятиватний перетворює змінний струм 220 вольт в 9-12 вольт постійного, 20-ватний – 20-36 вольт, 30-ти і вище– 21-40 вольт. Сила струму при цьому у всіх моделей варіюється від 300 до 3600 міліампер. Корпус драйвера для надійності виконаний з закритого щільного алюмінію з високим ступенем герметичності IP65. Гарантійний термін роботи трансформатора дорівнює в середньому 12 місяців з дня придбання. До пристрою ведуть два паралельних кручених дроти, на виході також два дроти вже з перетвореною силою струму.
Умова, при якій комплектуючі необхідні в разі виходу з експлуатації прожектора, зовсім не обов'язкові. Багато віддають перевагу світлодіодним матрицям для прожекторів купити для того, щоб змайструвати власне освітлювальний економний пристрій з підручних матеріалів. Деталі коштують на порядок дешевше цільної конструкції з герметичним корпусом, тому умільці самостійно виготовляють каркас, покривають її шаром металу і монтують матрицю і перетворювач. Однак виконувати подібні роботи без консультації з професіоналами настійно не рекомендується. Краще звернутися за допомогою в підборі комплектуючих до онлайн-фахівців інтернет-магазину Ledstorm, які допоможуть клієнту визначитися з вибором замовлення, відповідності напруги, сили струму і ступеня герметичності між елементами приладу. Адже прожектор можна застосувати для освітлення рекламних щитів, присадибної ділянки, підсвічування об'єктів усередині приміщення, фасадів будинків і т. п. Низьке споживання енергії, довговічність і надійність забезпечена завдяки реалізації якісної продукції.