Як забезпечити рослини достатньою кількістю світла?
Влітку довжина світлового дня дозволяє вирощувати різні культури за рахунок природного освітлення. Але що щодо зими? У цей період багато ростять в теплицях овочі та ягоди на продаж. Або ж тримають вдома декоративні рослини, яким також необхідно світлове випромінювання.
Для висвітлення цих культур застосовується фітолента. Вона монтується над рослинами і створює імітацію сонячного світла, через що пагони ростуть і плодоносять.
Світлодіодну фітоленту використовують в наступних приміщеннях:
Потужність і розмір освітлювальної системи залежить від виду і кількості рослин. Ще важлива фаза розвитку пагонів.
Необхідно розуміти, як світлове випромінювання різної довжини впливає на стан рослинних культур. Розглянемо кожен колір окремо:
Випромінювання з такою довжиною хвилі в природі зустрічається рідко, оскільки його затримує озоновий шар. Створювати цей світ штучно також не рекомендується. Від нього листя рослин скручуються, а листя жовтіє.
Хоча ультрафіолетові промені такої довжини не посилюють зростання, вони роблять стебла рослин більш масивними. Рослинність краще засвоює корисні речовини і легко переносить заморозки. Тому корисно встановлювати світлодіодну стрічку для рослин на 315 нм для сортів, які цвітуть або приносять плоди восени.
Це сині і фіолетові промені. Вони впливають на фотосинтез, чому прискорюється зростання рослини і формування бутонів.
Червона світлова хвиля. Таке випромінювання забезпечує пагони енергією для фотосинтезу і гарантує їх стрімке зростання і розвиток.
В першу чергу штучне освітлення повинно містити сині та червоні світлові хвилі. Всі інші менш важливі.
Співвідношення синіх світлодіодів до червоних становить 3: 1 або 5: 1. Вибір одного з цих варіантів залежить від того, де знаходяться рослини - в глибині приміщення або біля вікна.
Не всі сорти потребують однаковому освітленні. Так що перед покупкою діодних фітолент потрібно визначитися з культурами, які будуть вирощуватися в приміщенні.
У порівнянні з лампами розжарювання, галогенними і люмінесцентними освітлювальними системами, світлодіодні стрічки для освітлення рослин володіють наступними перевагами:
У звичайних світильниках до 80% енергії нагріває вольфрамову нитку, і лише 20% перетворюється в світло. У ЛЕД пристроях 95% енергії перетворюється в світловий потік. Причому рослинність поглинає його на 99%.
У LED фітолентах використовується світло фіксованої довжини, і тому вся енергія перетворюється в корисне для рослин випромінювання.
Під час роботи діодні системи майже не нагріваються. Тому їх можна торкатися без шкоди для рук. Ще мінімальний нагрів дозволяє встановлювати освітлення поруч з молодими уразливими рослинами.
У ЛЕД стрічках відсутня ртуть та інші небезпечні матеріали. Коли освітлення виходить з ладу, це не шкодить людям і не забруднює навколишнє середовище. Складна утилізація не потрібно.
Світлодіоди гарантують безперервне освітлення протягом 60 000, а іноді і 100 000 годин. Тобто вони працюють в десять разів довше люмінесцентних пристроїв.
Кілька слів про ціну.
На жаль, деякі побоюються купувати світлодіодну стрічку для рослин через високу вартість. Так, зараз вона продається дорожче інших видів освітлення. Однак ціна на LED системи поступово знижується.
Крім того, монтаж світлодіодних стрічок для освітлення рослин замість галогенних і люмінесцентних ламп зменшить витрати на електроенергію приблизно на 40%. Так що вигода від них очевидна.
Ці освітлювальні системи діляться на кілька групи.
Найчастіше застосовуються комбіновані фітоленти, в яких встановлені сині та червоні світлодіоди в співвідношенні 3: 1, 5: 1 або 7: 1. Вони прискорюють ріст і розвиток паростків. Для кожної культури потрібно вибирати пристрої з правильною потужністю і довжиною світлової хвилі.
Іноді використовуються монохромні світлодіодні стрічки для рослин. Вони випускають випромінювання одного кольору. Зазвичай це червоний або синій спектр. Оскільки вся енергія перетворюється в світлове випромінювання певної довжини, то на рослинність виявляється максимально сильний вплив. Це корисно на окремих етапах розвитку рослин. Наприклад, щоб гарантувати швидке цвітіння.
Ще є світлодіодні системи повного спектра, які копіюють сонячне світло на 92-94%. Вони підтримують весь цикл розвитку, від зростання до плодоношення.
В першу чергу важливо розуміти, в якому приміщенні буде встановлено штучне освітлення для рослин. Це впливає на розмір і необхідну потужність системи.
Необхідно враховувати вид кімнатних рослин. Деякі сорти взимку не потребують додаткового освітлення, оскільки у них настає фаза спокою.
Для рослин на підвіконні можна рідше включати світлодіодну фітоленту. Частина необхідного випромінювання вони отримують від сонця. Якщо квіти стоять не поруч з вікнами, то їм потрібно частіше і потужне фітоосвещеніе.
Щоб отримати відмінний урожай при нестачі сонячного світла, рекомендується встановлювати для освітлення в теплиці світлодіодні стрічки повного спектра.
Вони коштують дорожче одноколірних систем і споживають більше енергії. Однак під дією цих пристроїв рослинність швидко пройде повний цикл розвитку і принесе плоди.
Зростання молодих пагонів прискорить фітоленти з червоними і синіми діодами. Синє випромінювання зміцнить корінь. Так що далі розсада буде швидко розвиватися без витрат енергії на формування стебла.
Після закінчення фази активного росту освітлення можна зменшити. Потреба в світлі залежить від виду рослини. Перш ніж купити фітоленту для вирощування розсади, корисно зібрати інформації про світловому режимі обраної культури. Наприклад, у досвідчених садівників.
Багато хто прагне купити світлодіодну фітоленту саме у нас з наступних причин:
Зверніться в компанію «Ledstorm» і на вигідних умовах купите світлодіодну фітоленту будь-якої потужності для теплиць або житлових приміщень.