Вуличні прожектори вже давно міцно влаштувалися в сфері зовнішнього освітлення мостів, рекламних вивісок, міського освітлення, вітрин магазинів, фасадів будівель, стовпів, об'єктів архітектурної цінності, пам'ятників, інсталяцій, прибудинкової і внутрішньобудинкового освітлення та ін. Проте до недавнього часу найчастіше в таких конструкціях використовувалися галогенові лампи. Звичайно, в порівнянні із звичайними лампами розжарювання вони давали істотну економію, проте нові технології залишили такі джерела світла далеко позаду завдяки появі світлодіодного освітлення. Сьогодні для підсвічування даних об'єктів все частіше використовують LED прожектори вуличні (матричні).
Чим же вони кращі? Ну, по-перше, вони дають істотну економію енергоресурсів – більш ніж на 65% в порівнянні з галогенними. А по-друге, їм не страшні перепади напруги в межах від 85 до 265 вольт – діоди, незважаючи на перепади, будуть працювати якісно, без мерехтінь і потьмяніння, з незмінною яскравістю. По-третє, не варто переживати про надмірний перегрів світяться елементів, що якісно вплине на техніці пожежної безпеки: діоди практично не нагріваються, а значить і не вимагають спеціального охолодження. По-четверте, прожектори світлодіодні вуличні мають пролонгованим терміном служби – більше 50000 годин інтенсивної роботи, що скорочує число додаткових витрат на заміну ламп і їх утилізацію, т. к. світлодіодну матрицю можна просто викинути в сміття – ніяк негативних наслідків для навколишнього середовища не буде.
Прожектор світлодіодний вуличний залежно від місця використання володіє різним ступенем захисту від шкідливих факторів навколишнього середовища (вологи, пилу, бруду, легких механічних пошкоджень. Такий показник на упаковці позначенням IP, при тому, що число поряд з цим кодом вище, тим краще ступінь захисту діодів на матриці, які кріпляться спочатку лише за допомогою клею ЗМ. Для внутрішніх приміщень з низьким рівнем вологості і захистом від вітру підійдуть прожектори з позначенням IP20 і IP33, тобто без герметики. Ті прилади, які планують монтувати прибудинкових приміщеннях, під козирками, в альтанках, альтанках, верандах і мансардах, в нежитлових приміщеннях, де краплі дощу не будуть потрапляти на матрицю, можна застосовувати так звані напівгерметичні корпуси, захищають від високого рівня вологості, пилу і вітру, але не від прямого попадання рідини. Вони позначаються позначкою IP44 і IP54. Вуличний прожектор, який збираються застосовувати за прямим призначенням, поза домом, вимагає високого ступеня захисту від вологи – IP65, IP66 і вище. Тобто такі конструкції повинні бути покриті силіконом або гумовою трубкою, а їхні корпуси бути водонепроникними.
Щоб купити вуличний прожектор світлодіодний, варто звернути увагу на інтернет-портали провідних виробників і реалізаторів подібної продукції. Безперечно, таким є інтернет-магазин Ledstorm, який за помірними цінами пропонує клієнтам найширший вибір світлодіодних елементів освітлення. Приміром, матричні LED прожектори представлено в діапазоні потужності від 10 до 50 ватів, у герметичному корпусі преміум класу, колірній температурі від 2700 до 7000 кельвінів і з обов'язковою гарантією, яка дорівнює мінімум року з дня покупки. Кут світіння таких прожекторів дорівнює 120 градусів, максимальний світловий потік – 480 люменам, а мінімальний – 95-ти.
Дані прожектори можна використовувати для декоративного освітлення: