Далеко не для кожного приміщення підходить кольорова стрічка, яка створює переливи і зміни відтінків, насичені кольори. Більшість світлових смужок – однокольорові, не RGB, а тому контролер, придатний для різнобарвного шлейфу, не допоможе у регулюванні звичайної світлодіодної доріжки. Для ручного або дистанційного вибору рівня яскравості однокольорової стрічки застосовується так званий діммер. Цей пристрій дозволяє змінювати рівень яскравості світлодіодів від 100 відсотків до п'яти. Розрізняють діммер інфрачервоний, радіокерований і стаціонарний.
Перший різновид – найбільш поширений. Такий прилад монтується в прямій видимості від пульта управління, який здатний працювати на відстані не більше 10 метрів від джерела сигналу. В принципі, в більшості випадків цієї віддаленості цілком достатньо для зручного управління приладом і яскравістю діодів. Найчастіше пристрій представлений у вигляді невеликого боксу білого кольору, який розміщується на поверхні поряд з LED-джерелом світла. Власне, часто діммер використовують для регулювання потужності світіння та діодних прожекторів, ламп, однак прилад з інфрачервоним управлінням можливо підключати тільки до світлодіодної стрічки.
До функцій варто віднести здатність на відстані з кнопкового пульта управління контролювати включення і виключення приладу, зміну рівня яскравості, здатність задати миготіння діодам та його частоту. Крім того, діммер стабілізує напругу і силу струму до рівня, необхідного для нормальної роботи шлейфу – 12 або 24 вольта.
Зазвичай, щоб змінити яскравість діодів, слід вручну задавати кнопками на пульті потрібне значення. Проте технології не стоять на місці – не так давно прилад запозичив сенсорне кільце у контролера, що дозволило створити діммер інфрачервоний сенсорний. Регулювання яскравості на приладі тепер відбувається значно швидше, буквально одним дотиком пальця, пульт виглядає більш естетично і футуристично, в порівнянні з кнопковим дистанційним пультом управління. Всі інфрачервоні діммери мають середню потужність близько 72 ват, є одноканальними та працюють з силою струму до 6 ампер. Завдяки малим розмірам – приблизно 6-8 сантиметрів у діаметрі – абсолютно непомітні в інтер'єрі. Ці прилади знайшли широке застосування в підсвічуванні сучасних будинків і офісних приміщень, під'їздів, міських об'єктів, підземних автостоянок. Їх істотний плюс – значна економія енергоресурсів, що особливо важливо в теперішніх економічних умовах та цінах на комунальні послуги. Адже можна задати необхідну яскравість, при відсутності необхідності в дуже яскравому світлі.
Щоб купити діммер інфрачервоний за вигідною ціною, варто звернутися до сайту інтернет-магазину світлодіодного освітлення Ledstorm, де онлайн-консультанти швидко та якісно підберуть необхідну позицію з різноманітних товарів найширшого каталогу. Перш ніж монтувати діммер в приміщенні, варто знати кілька нюансів його роботи: так як прилад є одноканальним, за своєю природою він перебиває роботу радіоприймачів, мікрофонів, диктофонів та інших звукозаписних пристроїв і каналів прослуховування. Тому для звукозаписних і телерадіокомпаній потрібно підключати прилад в певній послідовності, яка буде виключати фони і шуми при записі пісні або програми. Ще особливість – при малій яскравості діоди стануть світитися червоним світлом, що не завжди приємно оку.