Що потрібно знати для вибору? Як розрахувати потужність?

  • 23 October 2017 13:18:45
  • Views: 2616


Що потрібно дізнатися для вибору блоків живлення стрічок світлодіодного освітлення? Як порахувати потужність?

Будьте уважні під час підключення до мережі стрічки світлодіодів! Деякі не знають, що стрічка зі світлодіодами може за секунду згорати якщо взяти пару проводів від стрічки і втикнути просто на просто в розетку. В цей час світлодіодна стрічка в мить може почорніти і піде дим. Очевидно, що Ваша стрічка вже не буде працювати і світити. Тому так робити категорично заборонено! Що б цього не траплялося і для отримання потрібної напруги потрібні блоки живлення.

Причина в різниці між напругою розетки і необхідним для нормальної роботи стрічки. Що б живити більшість стрічок зі світлодіодами необхідна напруга 12 або 24 Вольта. Зараз стрічки на 12 Вольт недорогі і їх легше купити.

Отже, при підключенні Вам не обійтися без імпульсного блоку живлення. Він необхідний для цього переводу з 220 на 12 вольт напруги мережі. Потужність, яка потрібна стрічці зі світлодіодами для роботи - це і є головна характеристика імпульсного блоку. Тобто необхідно її розрахувати, щоб зрозуміти який блок живлення нам необхідний.


Як її розраховувати? Все зовсім просто.

Давайте розглянемо на прикладі, щоб все було зрозуміло. На приклад, у нас є пара RGB-стрічок по 5 м зі світлодіодами типу SMD 5050. Їх потрібно живити. На метрі цієї стрічки припадає 30 шт. світлодіодів.

На чому будується розрахунок блоку живлення стрічок світлодіодів?

По-перше, необхідно обчислити споживання потужності, яке припадає на метр цієї стрічки. Цю величину можна дізнатися за такою таблицею, в залежності від типу світлодіодів стрічки і кількості діодів, які припадають на метр наявної стрічки:

Діодів на 1 метрі

Тип світлодіода

Потужність

30

SMD 5050

7,2 Вт

60

SMD 3528

4,8 Вт

60

SMD 5050

14 Вт

120

SMD 3528

7,2 Вт

120

SMD 5050

25 Вт

240

SMD 3528

16 Вт


У підсумку ми отримаємо необхідну потужність, відповідно до таблиці, становить 7,2 Вт. Це значення потужності для метра нашої стрічки. Так як у нас пара п'ятиметрових бобін, тобто в загальному 10 метрів всього. Далі, для обчислення загальної потужності потрібно помножити 7,2 вата на 10 м. Виходить 72 вата - це вся потужність, споживана двома бобінами.

Потрібно також звернути особливу увагу на те, що Вашому блоку потрібно обов'язково запасна потужність, як мінімум 30%. Якщо не буде цього запасу від перевантаження блок може легко згоріти. Отже, до отриманої обчисленнями потужності додамо цей відсоток. Тобто, 72 Вт і 30% разом. Вийшло 93,4 вата.

У підсумку, виходить потужність, яка потрібна що б живити стрічку в 10 метрів, що має 30 світлодіодів в метрі стрічки.

На даний момент на ринку світлодіодних стрічок існують 3 види мінімум блоків. Це герметичний блок маленький всередині пластикового корпусу, в корпусі з алюмінію герметичний габаритний і великий відкритий блок. Далі розберемо докладніше кожен.

Перший, герметичний невеликий з пластиковим корпусом. У чому плюси такого блоку? По-перше, він компактний, зручний у використанні завдяки невеликим розмірам і легкій вазі. По-друге, він захищений від вологи. Єдине, маленька потужність блоку, яка не перевищує 75 ват. Тобто, для живлення не однієї, а двох стрічок необхідні вже два блоки по 50 Вт. Перевага цього блоку в компактності, його легше заховати під час монтажу, він не так помітний, що іноді дуже важливо. Тому він, в основному застосовується при висвітленні інтер'єру.

Наступний герметичний, але вже в алюмінієвому корпусі. У цього блоку вже більше потужності - 100 Вт. Це вже достатньо для живлення відразу двох стрічок. Але є й вагомий мінус, блок досить важкий, понад кілограм, а також він має не маленькі габарити. Все це, звичайно ж впливає на сферу і місце використання блоків. Зокрема, їх застосовують в підсвічуванні рекламних вивісок на вулиці. Це пояснюється надійністю таких блоків і наявністю захисту від зовнішніх факторів, природних явищ, як низька або висока температура, опади.

Останній вид блоку живлення - відкритий, має великі розміри. Потужність та ж, що і у попереднього, 100 Вт. Судячи з великим розмірам цього блоку зрозуміло чому він не зустрічається в освітленні стін або стель. Великі габарити не дозволяють ховати його в нішу. Ставляться, в основному, вони в апаратний відсік або спеціальний шафа. Використовуються що б живити апаратуру. Плюс його в малій вартості.

Тобто, при виборі блоків живлення спочатку потрібно встановити тип світлодіодів і кількість їх на стрічці. Після цього потрібно дивитися в таблицю і визначати потужність, яка необхідна для метра потрібної стрічки зі світлодіодами. Далі потужність множимо на довжину нашої стрічки. У підсумку - отримаємо потужність блоку. Після цього можна вибрати блок живлення найбільш підходящий на основі розрахунків.