Світлодіодні стрічки на 220 В, різновиди і їх підключення

  • 23 October 2017 17:57:59
  • Views: 4957


При плануванні проекту освітлення не всі знають про існування стрічки світлодіодів на напрузі 220В. Її можна підключити мініатюрним випрямлячем відразу без 12 вольтного блоку живлення в розетку. Так само як і світлодіодні лампи їх просто і легко підключати. У цьому перевага їх над іншими освітлювальними приладами.

Діодні стрічки з напругою 220В

Існує кілька типів таких стрічок:

  - 3528, 5050, 2835, 3014 типи світлодіодів;

  - потужні зі світлодіодами типу SMD 5630.

Найбільш поширені стрічки типів 5050, 3528. По виду майже не відрізняється від простої. Єдине - має маркування, значення напруги, розраховане для цієї стрічки. Відмінність в тому, що вона, в основному, ріжеться шматками довжиною кратно метру, або по 0,5 м. Отже відрізки довжиною 30 см або 80 не можливо отримати.

Головні характеристики:

    - Нарізка довжиною кратно 0,5 м, 1 м, 2 м.

    - Значення потужності, вимірюється в ватах на метр.

    - Значення ступеня захисту від вологи.

    - Температура кольору.

Так само на нарівні зі стандартною, вона буває різних типів залежно рівня захисту від вологи. Значення цього показника буває IP 67, IP 68, при цьому являє собою силіконову трубку. Ця герметизація допомагає використовувати ці стрічки всередині вологих приміщень, по типу як лазня або на вулиці. Так само, за відгуками багатьох, добре працюють при несприятливому кліматі, низьких або високих температур. Основа може бути гнучкою або жорсткою. Жорстка основа довжиною 1 м - світлодіодна лінійка або модуль. З таких ось лінійок збирають світильник. В залежності від виду монтажу буває з акриловим скотчем самоклеящаяся, або без клейового з'єднання.

Пристрій світлодіодної стрічки і принципи її роботи

Живлення від високої напруги:

Використання стандартних діодів напругою живлення від 3,3 - до 3,5 В;

Для запобігання миготіння частотою 50-ти Герц потрібно створювати світлодіодний міст, який створюється полярним живленням.

Нарізка частинами довжиною кратною 0,5 м і 1 м, через послідовне підключення світлодіодів в ланцюг, 60 діодів нараховується на метр стрічки. (Якщо поділити 220В на 3,3 отримаємо приблизно 60 світлодіодів. При послідовному підключенні цього числа немає необхідності в блоці живлення на 12V.

Що б підвищити міцність стрічки світлодіодів на 220В потрібно підключати діоди парами. Якщо один діод виходить з робочого стану струм зможе пройти через інший, але у нього буде збільшене навантаження.

Потужні стрічки на світлодіодах типу SMD 5630 з використанням вище 10 Вт на метр вимагають алюмінієвий профіль або радіатор для того щоб охолоджувати. Так само підвищену потужність можливо отримати навіть на не потужні діодах. Замість того що б клеїти разом дві, роблять подвійну, шириною більше у 2 рази. Тим більше, широка основа при нагріванні добре відводить тепло.

Різновид світлового потоку за кольором аналогічна звичайним. Диодная стрічка RGB на 220V вимагає необхідних контролерів для регулювання яскравості певного кольору, які розраховані на 220V. Знайти їх складно. Отже, краще купувати вже готові комплекти.

Підключення світлодіодної стрічки до 220В

Схема підключення світлодіодної стрічки досить проста. Потрібно, всього лише, підключити два дроти, дотримуючись при цьому полярности. Підключати кольорову стрічку потрібно відносно колірним маркуванням за допомогою дроту RGB контролера.

Стадії підключення стрічок на світлодіодах:

  - відрізається частина, разова довжині, яка вказана виробником, зокрема 50 або 100 см;

  - при використанні герметичної, потрібно нанести на відрізаний кінець герметик і одягнути коннектор за формою як кільце;

  - після вставляється коннектор, який кріпитися на герметик;

  - наступний етап - це підключення від випрямляча дротів, дотримуючись при цьому полярності;

  - перевірка всієї стрічки на герметизацію для запобігання просачування води всередину.

Підключається стрічка через випрямляч, зі своєю наявною потужністю і складається з діодного моста. Вона може складати 700 Вт, і цього достатньо буде для 100 метрів простої діодної стрічки, або ж на 40 м потужної стрічки. Цієї потужності вистачить для освітлення дуже великої кімнати. Ціна випрямляча досить невисока. Потрібний випрямляч легко зробити самому. Для цього необхідно всього чотири діода або придбати у продажу повну вже збірку.

Перевага серед інших простих світлодіодних стрічок - це відсутність вимог, які стосуються проводів для живлення, точніше їх товщина. Низьковольтним потрібні дроти великої товщини. А для високовольтних, на відміну них, таких вимог немає, тобто підключаються і тонким дротом. На приклад, потужність 1500 Ватт потягне спокійно і провід 0,75 квадратних міліметрів.

У всій світлодіодної стрічки буде мерехтіння частотою в 100 Герц через те, що випрямляч з діодного моста, і в самому випрямлячі немає конденсаторів щоб згладити пульсацію напруги в мережі. Дотримуючись СанПіН це не можна допускати для житлових приміщень, тим більше, для читання або роботи. Тобто не рекомендують використовувати в квартирах.

Головні відмінності:

- немає необхідності в дорогому блоці живлення. Для підключення від 1 м до 3 м підключається в найближчі розетки;

- низька сила струму, тому підключення тонкими проводами;

- цілий шматок в довжину може бути 100 м або 70 Вт

Вони використовуються для вторинного освітлення. Наприклад, для освітлення комор, коридорів або освітлення гаража. Так само використовується для світлодіодного підсвічування кухонь або для гірлянди. Якщо говорити про комерційну сферу, то це підсвічування будівель, рекламних вивісок.